Neuromarketing: Jak mozek řídí kupní sílu

0 Komentáře

Slovo může znít velmi vědecky, ale koncept neuromarketingu je poměrně přímočarý a je řízen logikou. Neuromarketing zahrnuje použití technologie zobrazování mozku ke studiu reakce mozku na určité vnější podněty, tj. Sledování toho, jak mozek reaguje na věci, jako je balení, reklama, skutečný produkt atd. Předpokladem je, že mozek reaguje přímo na konkrétní vnímání co zažívají smysly. Vědomá mysl není často vůbec zapojena, což činí mnohem upřímnější reakci na vnější podněty.

Navíc může být nalezen specifický podnět, který spustí konzistentní soubor odpovědí, například touhu zkusit něco nového. Obecná myšlenka je pak přesně určit, co tyto podněty jsou a jak je v budoucnu duplikovat, aby se znovu vytvořila stejná odezva.

Není těžké pochopit, jak může být neuromarketing velmi užitečným nástrojem, a je to prodejní věda, kterou lze aplikovat téměř ve všech odvětvích, od odvětví online kasin až po bankovnictví, prodej domů nebo dokonce zmrzlinu!

Efektivně využívající Neuro-Manipulation

Navzdory tomu, že technologie neuromarketingu je relativně nová, existuje mnoho příkladů, jak mozek určitým způsobem reaguje na určité vnější vlivy.

Jedním z nich je pojem očí. I když je určitě pravda, že děti přitahují naše měkčí, poddajnější strany a že reklamy s dětmi a produkty často přinášejí lepší výsledky než ty, které nemají přítomnost dítěte, nedávné studie ukázaly, že jsme to dělali špatně.

První myšlenkou bylo zaměřit diváka na obličej dítěte. Teď si však obchodníci uvědomili, že jakmile se divák zaměřuje přímo na obličej dítěte, jeho zaměření již není na výrobek a je méně pravděpodobné, že se vrátí k produktu v kterémkoli okamžiku reklamy. Bylo zjištěno, že lepší alternativou je zaměřit pohled dítěte na produkt, který obchod doufá prodat. To se zase ukázalo jako efektivní směrem k zaměření pozornosti diváka i na výrobek.

Viz také  Potenciál Backgammon jako Live Dealer Game

Dalším příkladem je síla balení. Obchodníci si vždy uvědomili, že prezentace je všechno a že lépe reagujeme na produkty, které jsou prezentovány přitažlivým způsobem, než na alternativu.

Neuromarketing bere tento koncept ještě dále, s pomocí zobrazování mozku, že zákazníci lépe reagují na matné obaly než na cokoliv zabalené v lesklém obalu.

Barvu také hraje velkou roli v každé účinné marketingové kampani. Barvy jsou dobře známé tím, že vyústí v široký rozsah emocí, s jistými barvami důsledně svázaný k jistým emocím a odpovědím. Studie reakcí mozku při konfrontaci s určitými barvami byla dobře zdokumentována a bylo prokázáno, že modrá apeluje na profesionály, červená okamžitě zachytí oko někoho, kdo má oči, a tmavě hnědé barvy. zlatokreslí každého, kdo miluje luxus a bohatství.

Není to to, co říkáte

Sečteno podtrženo je to, že lidé mají odpor ke ztrátě. Nikdo nechce prohrát. Jakmile se ve dveřích objeví ztráta, vyhneme se dveřím. Logická aplikace? Když jsou prezentovány dvě možnosti a jedna jako ztráta, lidé téměř bez selhání zvolí jinou možnost, bez ohledu na to, zda je to vůbec první atraktivní alternativa.

Prezentace produktu jako NEBEZPEČNÉ bude proto přinášet mnohem lepší výsledky, než jednoduše představovat jeden produkt jako pozitivní a druhý jako negativní. Skvělým příkladem toho je, když se dražší produkt inzeruje tím, že zvýrazní ztrátu. Například pec v hodnotě $ 1,000 může inzerovat, když řeknete, že můžete ušetřit $ 100 na vašem účtu za elektřinu v zimě, takže za extra $ 900 můžete ušetřit $ 100!

Viz také  Vývoj kvality moderních výherních automatů

Závěr je pak ten, že lidé chtějí důsledně zažívat něco, co není ztrátou, a ne být negativní. Tyto zkušenosti a produkty budou ty, které nakonec táhnou směrem k neurovědnému marketingu, a určitě to využijí ve všech směrech.

Spin Palace Bonusy bez vkladu v kasinu >>


Zdroj: spinpalace.com
Neuromarketing: Jak mozek řídí kupní sílu Aktualizováno: Června 18, 2019 Autor: Damon