Bitcoin Hazardní hry: Je to legální?
V posledních letech se hazardní hry s bitcoiny prudce rozšířily jako platební možnost pro mnoho lidí po celém světě. Vzhledem k mnoha způsobům, jak se zapojit, vyvstává otázka: je tento nejnovější přírůstek do prostředí hazardu legální?
Toto je poměrně složitá problematika. Po celém světě existují různé regulační orgány a řada zemí prosazuje odlišné zákony o hazardních hrách. V důsledku toho neexistuje jediný komplexní zákon, který by univerzálně upravoval hazardní hry v bitcoinech.
Vše závisí na vaší geografické poloze.
V závislosti na tom, kde bydlíte, se tedy bude představa o zákonnosti hazardních her v bitcoinech lišit. Než se ponoříme do specifik, zda je hraní s bitcoiny přípustné, proberme základní aspekty různých nabídek dostupných v bitcoinových kasinech.
Bitcoinové hazardní hry: Co je v nabídce?
Zatímco většina našich čtenářů pravděpodobně zná různé způsoby, jak se zapojit do hazardních her o bitcoiny, je stále důležité zajistit, aby byli všichni informováni, než prozkoumáme složitější podrobnosti. Jak se tedy můžete zúčastnit bitcoinového kasina?
Přijímání plateb
Schopnost provádět platby do online kasina je pro online hraní zásadní. Bez této schopnosti nelze účty financovat a hráči se nemohou zapojit. V současné době většina online kasin přijímá digitální platby, což usnadňuje používání bitcoinů a dalších metod kryptoměn.
Provádění vkladů BTC je efektivní a přímočaré.
V závislosti na online kasinu lze kryptoměnu využívat přímo prostřednictvím krypto adresy, prostřednictvím elektronické peněženky nebo prostřednictvím integrované výměnné služby v online kasinu. To znamená, že hráči používající kryptoměny mají několik způsobů, jak si užít bitcoinový hazard.
Volba hry
V současné době, hry které přijímají platby kryptoměnami, nezahrnují celé odvětví. V důsledku toho hráči, kteří se chtějí zapojit do hazardních her o bitcoiny, čelí poněkud omezenému výběru her. Tato situace se však vyvíjí, protože kryptoměny získávají na popularitě jako platební metoda.
Jednou z oblastí, kde se Bitcoin výrazně prosadil, jsou prokazatelně férové hry. Tyto tituly využívají blockchain k prokázání, že hra funguje spravedlivě. Tato technologie je k dispozici téměř výhradně v krypto kasinech a lze ji snadněji implementovat u kryptoměn, zatímco hry založené na fiat se často rozhodnou ji nepoužívat.
Prokazatelně férové hry způsobily revoluci v online hazardu.
Samozřejmě, bitcoinový hazard je pro hráče stále relativně nový, a proto zaostává za fiat hraním, pokud jde o výběr her. Přesto je působivé vidět rychlé rozšiřování herních možností v tomto prostoru.
Bezpečnost a zabezpečení
To je místo, kde bitcoinový hazard skutečně září. Zabezpečení poskytované při používání bitcoinů patří mezi nejlepší dostupné. I když to nemusí být běžné vnímání, do značné míry to pramení z nedostatku porozumění. Peer-to-peer povaha blockchainu nabízí úroveň zabezpečení, která převyšuje úroveň tradičních bankovních systémů.
Kromě toho možnost využívat peněženky pro ukládání dat prakticky znemožňuje hackerům ukrást kryptoměny digitálními prostředky. Robustní zabezpečení kryptoměny je nepochybně jednou z jeho nejvýznamnějších výhod oproti konvenčním metodám hazardu.
účetní kniha Nano S je můj osobní favorit.
Bitcoin také umožňuje hráčům zachovat si anonymitu, což znamená, že je nemožné jej propojit s bankovními účty nebo jinými identifikovatelnými informacemi, které by mohly být zneužity k podvodům. Samozřejmě to závisí na hráčích, kteří přijmou nezbytná opatření k ochraně svých informací.
Bitcoinové hazardní hry: Zákonnost
Od svého založení v roce 2009 se bitcoin stal první digitální měnou. Přestože nedosáhla tak širokého přijetí, jaké jsme mohli očekávat, její popularita za posledních pět let výrazně vzrostla.
Přesto Bitcoin obklopuje mnoho šedých oblastí a lidé si často nejsou jisti jeho přijetím a legálností ve svém regionu.
Rozhodujícím bodem je, že bitcoin je decentralizovaná měna, což znamená, že nemůže být regulován žádným měnovým orgánem nebo bankou. Vzhledem k tomu, že neexistuje způsob, jak ovládat kryptoměny, musí každá vláda určit, zda bitcoiny povolí, reguluje nebo úplně zakáže.
Jak jsou tedy kryptoměny regulovány globálně a je to legální tam, kde bydlíte? Udělali jsme pro vás průzkum, tak pokračujte ve čtení; některé předpisy vás mohou překvapit.
Předpisy v Severní Americe
Spojené státy americké
Spojené státy se zdají být relativně uvolněné ohledně kryptoměn a přijímají je jako způsob platby. Těžba je také legální a kryptoměny podléhají zdanění US Federální vláda. Napadá mě rčení: „Pokud je nemůžete porazit, připojte se k nim“, ale do jaké míry je bitcoin v USA legální?
V roce 2013 vydala Financial Crimes Enforcement Network pokyny uvádějící, že je legální platit za služby nebo nakupovat zboží pomocí kryptoměn.
Vzhledem k obrovské velikosti USA však musíme zvážit: „Jak jsou bitcoiny a kryptoměny regulovány na státní úrovni? V souladu se svou povahou se předpisy liší stát od státu, přičemž některé jsou mírnější, pokud jde o obchodování s bitcoiny a dalšími kryptoměnami. Proto je vhodné ověřit, zda je ve vašem rezidenčním státě povoleno.
Kanada
Kanada má podobnou legislativu jako USA, která umožňuje obchodování s bitcoiny a dalšími kryptoměnami. Ačkoli to není v Kanadě považováno za oficiální měnu, jednotlivci mohou pomocí něj platit za zboží a služby a je jim také povoleno nakupovat a prodávat kryptoměny, které podléhají zdanění.
Co je obzvláště zajímavé, je přítomnost krypto bankomatů v Kanadě i USA, které uživatelům umožňují směňovat hotovost za bitcoiny a naopak. Jednoduše vložíte hotovost do bankomatu a ekvivalentní částka v bitcoinech je odeslána přímo do vaší kryptopeněženky.
Kanada jasně uvádí, že kryptoměny nejsou zákonným platidlem a že oficiální měnou je kanadský dolar. To znamená, že žádná banka ani finanční instituce nedohlíží na bitcoiny ani jiné kryptoměny. Zdá se však, že Kanada má k digitálním měnám poměrně tolerantní postoj.
Předpisy v Jižní Americe
Chile
V roce 2019 Chile oznámilo plány na zdanění kryptoaktiv, což představuje významný krok směrem k legalizaci kryptoměn. Předtím byl právní status bitcoinu nejednoznačný. Jihoamerický národ nikdy kryptoměny přímo nezakázal, ale také je oficiálně neuznával jako zákonné platidlo.
V posledních letech čelily kryptoburzy v Chile četným právním výzvám poté, co banky uzavřely své účty, aniž by poskytly jasné odůvodnění. Pozoruhodný soudní případ mezi Bancoestado (státem vlastněná banka) a Orionx (kryptoburza) vyústil v rozhodnutí Nejvyššího soudu ve prospěch banky a potvrdilo její zákonné právo na uzavření účtu burzy.
I když se věci od té doby mohly změnit, neriskoval bych. Právní prostředí zde podle mého názoru zůstává nejasné.
Bolívie
Bolívie zaujala silný postoj proti bitcoinu a dalším kryptoměnám a zašla tak daleko, že zavedla úplný zákaz. Šéf ASFI (Úřad pro dohled nad finančním systémem) to v prohlášení po podvodném zatčení kryptoměn v roce 2017 dokonce přirovnal k pyramidové hře.
Dlouho předtím, než bylo provedeno toto neobvyklé srovnání, centrální banka Bolívie již prohlásila:
"Je nezákonné používat jakoukoli formu měny, která není vydána nebo kontrolována vládou nebo oprávněným subjektem."
Důvodem tohoto zákazu je ochrana národní měny a ochrana občanů před riziky spojenými s neregulovanými měnami. Je tedy bitcoin v Bolívii legální? Odpověď je definitivní NE!
Argentina
Oceňuji proaktivní přístup Argentiny k adopci kryptoměn. Ve snaze ochránit své úspory před inflací a omezit nákupy a převody cizích měn patřila Argentina mezi první globální osvojitele kryptoměn.
V Argentině jsou kryptoměny zcela legální. Přestože tato latinskoamerická země uzákonila předpisy týkající se financování terorismu, předcházení praní špinavých peněz a zdanění, nezavedla konkrétní zákony upravující používání kryptoměn. Místo toho se Argentina rozhodla sledovat vývoj digitálních měn a jejich účinky na argentinský trh, což považuji za docela progresivní!
Předpisy v Evropě
Jedno evropský Union stojí v ostrém kontrastu s Jižní Amerikou, protože vyvinula rámec známý jako MiCA (Markets in Crypto-assets). Po přijetí bude MiCA sloužit jako přímo použitelný zákon ve všech členských státech EU, který bude regulovat všechny poskytovatele služeb, kteří se zabývají kryptografickými aktivy.
Primárním cílem této právní úpravy je stanovit jasná pravidla a zajistit dlouhodobou právní jistotu. EU věří, že implementace MiCA přiláká globální talenty a investice v oblasti kryptoměn; existují však obavy, že tyto přísné předpisy mohou uvalit omezení na podniky a potlačit inovativní bitcoinové aplikace v rámci EU.
Je pochopitelné, že se EU cítila nucena jednat, a já vidím důvody za jejich přístupem. Toto však zůstává sporné téma, protože by to mohlo bránit inovacím v krypto sektoru.
I když je tedy bitcoin v EU legální, musí být přísně regulován.
Severní Makedonie
Severní Makedonie je v rámci EU odlehlá, protože zakazuje používání všech kryptoměn, včetně bitcoinu, Ethereum, Litecoina další. Národní banka Severní Makedonie tvrdí, že kryptoměny jsou spojeny s nelegálními aktivitami a představují značná rizika, protože decentralizované měny postrádají regulační dohled.
Předpisy v Asii
Japonsko
Japonsko, věrné své pověsti inovací, uznává kryptoměny jako legální vlastnictví a reguluje je prostřednictvím Agentury finančních služeb (FSA). To umožňuje uživatelům volně nakupovat, prodávat a vlastnit jakoukoli digitální měnu.
Japonsko se také může pochlubit bitcoinovými bankomaty a vzhledem k jeho postavení finančního centra je jasné, proč země velmi podporuje technologii blockchain. Ve skutečnosti má Japonsko jednu z nejvyšších mír adopce technologie blockchain na hlavu, přičemž v zemi působí řada firem zabývajících se technologií distribuované účetní knihy (DLT), jako je Coinfirm.
Kryptoměny se řídí japonským sdružením pro výměnu virtuálních měn, zákonem o platebních službách a FSA. Pokud existuje nějaká země, která z celého srdce přijímá kryptoměny, je to určitě Japonsko.
Čína
Z vládního hlediska se primární zájem kolem kryptoměn točí kolem problémů, jako jsou daňové úniky, praní špinavých peněz a financování terorismu. Zatímco země jako Jižní Korea a Pákistán začaly regulovat bitcoiny a další kryptoměny, Čína je přímo zakázala.
Je zajímavé, že více než 65 % těžařů kryptoměn se nachází v Číně, především kvůli nízkým nákladům na elektřinu ve srovnání s jinými zeměmi. Kromě toho se mnoho horníků nachází v regionech, jako je Sichuan a Xinjiang, kde převládají obnovitelné zdroje energie, jako je vodní, solární a geotermální energie. Tato situace umožňuje čínským těžařům bitcoinů pracovat s maximální efektivitou, což jim dává výhodu nad jejich mezinárodní konkurenty.
Vraťme se k základní otázce: Je bitcoin v Číně legální?
Odpověď je ne. Od roku 2019 je nezákonné zmírňovat praní špinavých peněz a úřady nedávno vydaly varování prostřednictvím sociálních médií, že spotřebitelé nedostanou žádnou ochranu, pokud utrpí ztráty z kryptoinvestic.
Je tu však jiskřička naděje. Zdá se, že Čína plánuje zavedení vlastní národní kryptoměny, což by mohlo vést k významným změnám v kryptoregulacích v zemi.
Předpisy v Austrálie, Nový Zélanda Samoa
Austrálie
Austrálie přijala ke kryptoměnám přímočarý přístup. Jsou zcela legální, ale jednotlivci se musí zaregistrovat v Australian Transaction Reports and Analysis Center (AUSTRAC). Všechny transakce musí být v souladu s předpisy, které mají zabránit praní špinavých peněz, financování terorismu a jiné finanční trestné činnosti, a podléhají zdanění.
Nový Zéland
V mnoha ohledech se zdá, že Nový Zéland je trvale napřed, a to platí i pro jeho přístup ke kryptoměnám. Nejen, že je legální kupovat, prodávat nebo vlastnit bitcoiny, ale kryptoměny lze také využít k přijímání plateb.
To je přirozeně zdanitelné a musí být spojeno s fiat měnou, ale představuje významný milník.
Samoa a Vanuatu
Kromě Austrálie a Nového Zélandu se Samoa a Vanuatu zdají být ohledně kryptoměn opatrnější. Centrální banka Vanuatu nepodporuje investice do bitcoinů a není uznáván jako zákonné platidlo.
Není to však nezákonné; pokud by vlastník firmy chtěl propagovat kryptoměny, musí k tomu získat licenci. Pokud takový podnik nedodrží zákon o prevenci praní špinavých peněz, hrozí mu vězení nebo vysoké pokuty.
Předpisy v Africe
Jižní Afrika, Namibie, Zimbabwe a Nigérie
Bitcoin a kryptoměny nejsou výslovně legální v Jihoafrické republice, Zimbabwe, Namibii a Nigérii, ale také nejsou přímo nelegální, protože tyto země kryptoměny úplně nezakázaly ani neregulovaly.
V roce 2014 Jihoafrická rezervní banka uvedla, že virtuální měny nejsou ani kontrolovány, ani regulovány, a tento postoj se nezměnil. Neexistuje žádný zvláštní zákon týkající se směny nebo vlastnictví bitcoinů, a protože bitcoiny nejsou uznávány jako zákonné platidlo, nejsou přijímány jako platební metoda.
Překvapivě to neodradilo Jihoafričany od vlastnictví bitcoinu a dalších kryptoměn. Ve skutečnosti studie odhalila, že 10.7 % uživatelů internetu v Jižní Africe vlastní nějakou formu kryptoměny.
Alžírsko, Egypt a Maroko
V Egyptě je obchodování s kryptoměnami přísně zakázáno podle islámského práva. Ačkoli náboženský dekret není právně závazný, novely egyptských bankovních zákonů v roce 2020 zakázaly vydávání, propagaci nebo obchodování s kryptoměnami bez licence od egyptské centrální banky.
Alžírsko také zakázalo kryptoměny od roku 2018, stejně jako Maroko, ačkoli nákupy bitcoinů v posledně jmenované zemi prudce vzrostly.
Final Word
Bitcoin a kryptoměny otevřely řadu cest po celém světě. I když chápu, že vlády a centrální banky musí řídit tuto novou obchodní metodu a že otázky jako praní špinavých peněz a financování terorismu by měly být pečlivě sledovány, považuji tento revoluční posun za neuvěřitelně vzrušující.
Některé národy přijímají kryptoměny z celého srdce, zatímco jiné zavádějí úplné zákazy, ale jedna věc je jistá: kryptoměny tu zůstanou, bez ohledu na to, zda je vlády schválí.